Företaget


Netropolis AB

Norra Ågatan 7A
732 31 Arboga
Sweden

 

Tel.  0589- 19333
Fax. 0589- 19932

info@netropolis.se

 

Netropolis AB

 


Företaget startades 1992 av Håkan Hedberg och då med företagsnamnet Hedberg Datateknik AB.  

Inriktningen var i första hand konsulttjänster och utveckling av skräddarsydda programvaror.

Sen dess har verksamheten stadigt växt. Idag har vi drygt hundratalet företagskunder i olika branscher

och vi sysselsätter 15 personer.

 

Vi erbjuder fortfarande konsulttjänster men allt fler av våra kunder väljer att lägga över hela, eller delar

av, sin IT-verksamhet hos oss för att slippa tänka på det och istället fokusera på sin verksamhet. Vi håller

koll på att allt fungerar som det ska, gör regelbundna uppdateringar och tillhandahåller kundanpassade programvaror baserade på ny och aktuell teknik.  Vi är t.ex. certifierade återförsäljare av

Pyramid Business Studio.

 

 

 


 
  
Kontakta oss

Håkan Hedberg
070-7868453
hakan@netropolis.se

 

Kenny Lindström
070-4452278
kenny@netropolis.se

 

Ellen Kivikari

073-7199889

ellen@netropolis.se

 

Fredrik Hultgren
070-7868459
fredrik@netropolis.se  

 

Robin Jangestig

070-2523339

robin@netropolis.se

 

Jenny Haglind
070-7771594
jenny@netropolis.se

 

Linus Carlsson
070-2723315
linus@netropolis.se

 

Stefan Lissmats
076-0383514
stefan@netropolis.se

 

Tobbe Källenäs
070-7868510

tobbe@netropolis.se 

 

Michaela Österlund

072-2416800

michaela@netropolis.se 

 

Anders Fransson
073-9409840
anders@netropolis.se

 

Roy Johansson
070-7868451
roy@netropolis.se

 

Cornelia Wingarhed

072-3112187

cornelia@netropolis.se

 

Ulrika Bremer

076-3100443
ulrika@netropolis.se

 

Henrik Hedberg

076-1701027

henrik@netropolis.se

 

Copyright  ©

Netropolis AB

info@netropolis.se

Tel: 0589-193 33    

Fax: 0589- 199 32